Rodzaje świetlików dachowych

świetliki dachowe ceny

Naturalne światło jest bardzo istotne dla naszego samopoczucia i funkcjonowania. Brak kontaktu ze słońcem sprawia, że czujemy się nieustannie zmęczeni, ospali i nie mamy ani motywacji, ani siły, ani ochoty do jakiegokolwiek działanie.

Zdarza się, że chcąc zagospodarować przestrzeń na strychu okazuje się, że nie ma możliwości montażu okien dachowych lub ilość światła wpadającego przez nie nie będzie wystarczająca. Wtedy warto zamontować świetliki dachowe ceny. Dziś przyjrzymy się poszczególnym rodzajom świetlików wykonanych przez firmę Fakro. Jest to polska firma działająca na rynku od 1991 roku. Na polskim rynku okien dachowych zajmuje pozycję lidera, na światowym – wicelidera. Jednak, jak widać, okna dachowe to nie jedyne produkty sygnowane tą marką. Poza oknami dachowymi i świetlikami, Fakro produkuje także między innymi akcesoria montażowe: szpalety wewnętrzne, listwy, krokwie pomocnicze, nakładki na ościeżnice, kołnierze paroszczelne, opaski i warkocze docieplające, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, żaluzje, markizy, moskitiery i wiele innych. Wróćmy jednak do meritum -  świetliki dachowe ceny. Poniżej czekają na Ciebie charakterystyki dwóch konkretnych modeli świetlików. Mamy nadzieję, że choć w niewielkim stopniu pomogą Ci w wyborze. 

1. Świetliki dachowe ceny SR_ (rurowy płaski świetlik ze sztywną rurą światłonośną i doświetleniem).

Część dachowa złożona jest z ramy aluminiowej, do której dołączana jest hartowana szyba, której grubość równa jest czterem milimetrom. Do profilu ramy przymocowywany jest specjalny element, który umożliwia podłączenie rury światłonośnej. W przypadku świetlików SR_ wykonany jest on z blachy aluminiowej, z kolei w przypadku świetlików SR_-L (wersja z dodatkowym doświetleniem poddasza) – ze szkła organicznego. Dachowa część tych świetlików połączona jest z kołnierzem uszczelniającym. Kolejnym elementem jest rama sufitowa. Została ona wykonana ze szkła organicznego, a w nią wklejono element mający za zadanie rozpraszać światło. Czas na podstawy element świetlików, mianowicie na rurę światłonośną. Zbudowano ją na zasadzie teleskopu, jej maksymalna długość to dwanaście metrów. Wystarczy jeden element wsunąć w drugi, by otrzymać pożądaną długość. Wykonana została z blachy aluminiowej, ta z kolei pokryta została refleksyjną powłoką na bazie srebra. Jej najważniejszym zadaniem jest odbijanie światła. Patrząc na parametry łatwo zauważyć, że powłoka ta ma odbijalność wyższą niż lustro, bo aż 98%, przy czym w lustrach wynosi ona 90-95%. 

2. Świetliki dachowe ceny SF_ (rurowy płaski świetlik z elastyczną rurą światłonośną i doświetleniem).

Jeśli chodzi o część dachową, wygląda ona dokładnie tak samo, jak w wyżej opisywanym przypadku.  A więc w ramę aluminiową wklejona jest szyba o grubości czterech milimetrów, szyba ta jest hartowana, co zwiększa jej odporność na uszkodzenia. Do profilu ramy przymocowano wykonany z blachy aluminiowej lub szkła organicznego element, który umożliwia zamontowanie rury światłonośnej. Tutaj również część dachowe jest już zintegrowana z kołnierzem uszczelniającym. Rama sufitowa powstała ze szkła organicznego. Wklejono w nią element rozpraszający światło. Innowacja rozpoczyna się dopiero przy rurze światłonośnej. Jest ona bowiem elastyczna. Wykonana została z metalizowanego poliestru. Aby konstrukcja nie była zbyt wątła, wzmocniona została metalowym drutem. Tego typu świetliki dachowe ceny sprawdzają się głównie tam, gdzie pojawiają się przeszkody konstrukcyjne. Zalecane długości elastycznej rury światłonośnej to cztery metry dla średnicy równej trzystu pięćdziesięciu milimetrom i sześć metrów dla średnicy pięciuset pięćdziesięciu milimetrów. 

To tylko dwa z wielu rodzajów świetlików dostępnych w ofercie firmy Fakro.

Jeśli więc nie masz możliwości montażu okien dachowych lub pionowych, albo po prostu chcesz doświetlić pomieszczenie, wybierz świetliki dachowe.