Akcesoria dla zwierzaków

 

Zabawki, szczotki czy różnego rodzaju odżywki to przedmioty używane nie tylko przy małych dzieciach. Okazuje się bowiem, że rynek zoologiczny na przestrzeni ostatnich lat również stał się niesamowicie bogaty w produkty, o których mowa. Miłośnicy zwierząt domowych, właściciele psów, kotów czy gryzoni chcą dla swoich pupili jak najlepiej. Nierzadko sprowadza się to właśnie do zapewnienia im niezbędnych do normalnego funkcjonowania pokarmów oraz do zapewnienia rozrywki i dobrego samopoczucia. Dzięki znanym i zaufanym producentom można zatem zadbać o sierść pupila, jego kondycję czy nawet wygląd. Jest to szczególnie istotne dla zwierząt długowłosych, które potrzebują – podobnie jak człowiek – codziennego czesania, by zachować odpowiedni i zdrowy wygląd włosa. Warto mieć na uwadze to, że choć rynek zoologiczny w kontekście akcesoriów dla zwierząt jest ogromny, nie należy wybierać pochopnie. Często w znanych sieciówkach dostępne produkty są mniejszej jakości, dlatego o wiele bardziej opłaca się korzystać z tradycyjnych sklepów zoologicznych lub też – co w ostatnim czasie stało się szczególnie modne – ze sklepów zoologicznych zlokalizowanych w sieci internetowej.

 

Szczotki dla zwierząt długowłosych i nie tylko – co wybrać?

Właściciele posiadający zwierzęta długowłose niejednokrotnie borykają się z wieloma problemami. Te dotyczą przede wszystkim wypadania włosia, ale nie tylko. W okresie jesiennym, a potem wiosennym wiele gatunków zwierząt ma problem z zaplątaną sierścią. Deszcze i wilgotna pogoda z pewnością znacznie się do tego przyczyniają. Warto zatem wiedzieć, jakie szczotki wybierać w zależności od typu sierści naszego pupila. Na rynku można dziś znaleźć w zasadzie każdy rodzaj szczotki. Dostępne są między innymi produkty składające się z twardych (niemalże ostrych) igieł czy szczotki z miękkiego włosia. W przypadku kotów czesanie staje się ważne także z innego powodu. Warto bowiem zauważyć, że kot wykonując czynności związane z higieną i myciem swojego ciała często połykają zbyt dużo sierści. Regularne czesanie może temu znacznie zapobiec.

Akcesoria dla gryzoni – gdzie je kupować?

Bardzo popularnymi zwierzątkami domowymi są oczywiście gryzonie. Szynszyle, chomiki czy w ostatnim czasie nawet szczury potrafią rozkochać w sobie człowieka. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że coraz częściej na rynku zoologicznym pojawiają się różnego rodzaju akcesoria kierowane właśnie do właścicieli tego typu zwierząt. Do jednego z najlepszych producentów wspomnianych produktów należy między innymi trixie. Warto wybierać wyłącznie takie elementy, które przydadzą się naszemu pupilowi na długo. Niestety często w sklepach sieciowych materiały, z których wykonane są kółka do biegania czy drabinki szybko niszczeją. Na szczęście sklepy zoologiczne mają o wiele większy wybór.

Przysmaki dla psa – kiedy przydadzą się najbardziej?

Przysmaki dla naszych zwierzaków to sposób nie tylko na sprawie radości psu czy kotu. Niejednokrotnie ulubione smakołyki mogą przydać się na przykład podczas tresury czy do nagrodzenia odpowiednio przyjętej postawy. W przypadku zwierząt o wiele bardziej sprawdza się metoda marchewki, aniżeli metoda kija, dlatego warto zadbać o to, by co jakiś czas zwierzak miał w swojej misce smakowitą kość czy specjalną karmę o ulubionym smaku. Na rynku zoologicznym można znaleźć dzisiaj naprawdę różnorodny pokarm. Najbardziej popularna wciąż pozostaje jednak karma sucha oraz karma morka w postaci różnego rodzaju saszetek i puszek.

Szampony i odżywki dla zwierzaków domowych – na co należy uważać?

W wielu domach zwierzaki traktowane są na równi z człowiekiem. Nic zatem dziwnego, że do ich pielęgnacji właściciele używają specjalnych szamponów i odżywek. Sklepy zoologiczne – szczególnie te zlokalizowane w internecie – oferują produkty higieniczne dla kotów, psów oraz innych zwierząt futerkowych. Często poszczególne elementy dostosowane są nie tylko do gatunku danego zwierzęcia, ale również do jego wieku czy stanu zdrowia. Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że podczas kąpieli zwierzak nie może być kąpany przy użyciu szamponów i odżywek dla ludzi. Te – z uwagi na zawarte składniki – mogą niebezpiecznie podrażnić skórę naszego pupila.

Akcesoria dla zwierząt można znaleźć dzisiaj na każdym kroku. Są to chociażby niezbędne smycze, obroże czy kuwety. Warto jednak zaznaczyć, że wiele produktów oferowanych przez rynek zoologiczny to również elementy niejako rozrywkowe, które mają podnieść kondycję, wygląd czy samopoczucie zwierzaka domowego.