Zalety nowoczesnych biurowców poznańskich

czerwony gwizdekZnalezienie siedziby dla swojej firmy nie jest sprawą łatwą, zwłaszcza w dużych miastach – co w pierwszej chwili może się oczywiście wydawać nieco paradoksalne. Wysokie czynsze oraz brak komfortowych lokali sprawia, że coraz częściej przedsiębiorstwa przenoszą się poza przestrzeń ścisłych centrów, szukając siedzib w kolejnych obiektach, budowanych w dzielnicach oddalonych o kilometry od serc miast. Nie inaczej jest w Poznaniu, chociaż w tym przypadku sytuacja jest zdecydowanie bardziej komfortowa. Stolica Wielkopolski w ciągu ostatnich kilku lat wzbogaciła się o kolejne inwestycje i -dodatkowo – nieustannie się rozbudowuje, dzięki czemu właściciele firm mają możliwość znajdowania siedzib w wyjątkowo przyjaznym otoczeniu. Nawet jeżeli nowe inwestycje budowane są w dzielnicach położonych na obrzeżach miasta ani pracownicy, ani klienci nie mają większych problemów z poruszaniem się po aglomeracji, głównie za sprawą komfortowych połączeń tramwajowych i autobusowych, pozwalających na przedostawanie się z jednego końca miasta na drugi w kilkanaście minut. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza,ze centrum jest mocno oblegane przez największe firmy.

Oczywiście Poznań obfituje w ciekawe alternatywy, ze znajdującym się na czele budynkiem, oferującym wygodne lokale na wynajem. Bez wątpienia jest to dobra opcja dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na siedzibach, w których mogliby przebywać znacznie dłużej, niezależnie od tego jak szybko będą się rozwijać. Wiele firm posiada bogate zaplecze technologiczne, które – z przyczyn oczywistych – wzbogaca się stale o kolejne elementy, podobnie zresztą jak ma to miejsce w przypadku samych pracowników, trudno więc się spodziewać, że właściciele firm chętnie przenosiliby swoją działalność kilka razy w ciągu roku. Oferujący wynajem biur posiada tę niebywałą zaletę, że w swojej przestrzeni ma pomieszczenia, które swobodnie można zagospodarować na własny użytek – z możliwością łączenia kilku mniejszych biur na czele. W razie, gdyby pojawiła się konieczność pozyskania kolejnych metrów kwadratowych, nie ma większych problemów z manipulowaniem powierzchnią biurową.

krzesło obrotoweCo ważne, wieżowiec to nie tylko funkcjonalność i dogodna lokalizacja, ale także charakterystyczny punkt na mapie Poznania, głównie za sprawą charakterystycznej fasady, opartej przede wszystkim na grze przełamań i skosów. Nietypowy wizerunek obiektu podkreśla nie tylko jego nowoczesność, ale także dobrze wkomponowuje się w całe otoczenie. Głównym problemem Poznania było zawsze dopasowanie nowych inwestycji do zastanej przestrzeni, która stanowiła zbyt mocny kontrast dla nowych inwestycji. Dzisiaj jednak, kiedy projektanci i architekci dokładają wszelkich starań, aby ich działania były nie tylko ergonomiczne, ale i estetyczne, z powodzeniem oddają na użytek odbiorców świetnie zorganizowane zabudowania, budujące wizerunek nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się miasta. Ze względu na to, ze Poznań posiada ciągle zbyt mało miejsc postojowych, przez co centrum jest nieustannie zakorkowane, biurowiec wzbogacony został o przestronny parking podziemny, dostosowany do potrzeb pracowników oraz gości obiektu, co nie pozostaje bez znaczenia w przypadku załatwiania rozmaitych biznesowych formalności. Klimatyzacja, wentylacja, windy, monitoring oraz instalacja sygnalizacji źródeł ognia to tylko kilka z podstawowych elementów technologicznych wpływających na jakość pracy i przebywania w obiekcie, dlatego też bez wątpienia każdy z poszukujących stałej siedziby dla swojej firmy będzie zadowolony. Połączenie strefy biznesu z częścią handlowo-usługową daje zupełnie nowe możliwości i sprawia,ze całość jest maksymalnie funkcjonalna i dostosowana do potrzeb nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Chcąc wyróżnić biurowiec na tle pozostałych tego typu obiektów, projektanci zadbali o to, aby nowoczesny biurowiec był charakterystyczny.

Właśnie dlatego obiekt został wzbogacony o nietypowo zakończony narożnik, przypominający z wyglądu dziób okrętu. Posiadając coś charakterystycznego nie ma się większego problemu z dotarciem do celu, zwłaszcza, że budynek został umieszczony w najatrakcyjniejszej biznesowo części Poznania. Okazuje się tym samym, że nie ma już dzisiaj konieczności poszukiwania siedziby dla swojego przedsiębiorstwa w ścisłym centrum miasta, ponieważ możliwości technologiczne oraz rozwijająca się nieustannie sieć komunikacyjna pozwalają na swobodne poruszanie się po mapie miasta bez większych problemów. Poznań od wielu lat jest wielkim placem budowy, można się więc w najbliższym czasie spodziewać kolejnych architektonicznych rozwiązań, wpływających na jakość życia i pracy w stolicy Wielkopolski.