Poczuj się jak w raju

elegancka sypialniaMasz już dość czterech pustych ścian, ale nie masz czasu by wyjechać na wakacje? Jeśli tak to idealna pora, by zmienić twój dom nie do poznania. Współcześnie istnieje bardzo wiele możliwości, które uczynią zwykły pokój magicznym miejscem, do którego będzie chciało się wracać. Jak? To proste! Fototapety ścienne właśnie stały się twoim ratunkiem przed nudą i rutyną. Od czego zacząć? Jeśli naprawdę pragniesz zmienić wystrój swojego domu lub chociażby pokoju, zacznij od ścian. Odpowiednio dobrane fototapety ścienne sprawią, że zachwycisz siebie, rodzinę i znajomych, a przebywanie w domu nie będzie już udręką. Aby znaleźć firmę oferującą fototapety ścienne wystarczy wpisać w wyszukiwarkę właśnie tę frazę. Dziś coraz więcej firm oferuje wykonywanie tych oryginalnych usług. Pamiętaj, żeby skontaktować się z renomowaną firmą. Jeśli rzeczywiście szukasz kontaktu przez internet odwiedź strony, na których znajdziesz ocenę danych działalności. Internet jest bowiem wspaniałym sposobem na dokonanie zakupu, jednakże pamiętajmy także o tym, że za każdym rogiem cybernetycznego świata czyhają potencjalni złodzieje i oszuści. Nie jest to oczywiście jakiekolwiek straszenie, a wyłącznie przestroga. Jeśli dobrze wybierzemy firmę, będziemy w całości zadowoleni z przeprowadzonych przez nią usług.

Fototapety ścienne? Ale jakie?

Podstawowym problemem jest oczywiście tematyka fototapety ściennej. Istnieją dwa podstawowe kryteria, którymi warto się w tym przypadku kierować. Pierwsze związane jest z miejscem, w którym chcemy ją umieścić. Oczywistym jest fakt, że inną tapetę wybierzemy do pokoju sypialnego, inną do kuchni czy łazienki. Drugie kryterium to nasze zainteresowania. Jeśli planujemy umieścić fototapetę w pokoju, w którym przebywa często reszta domowników, z pewnością musimy się z nimi przed remontem skonsultować. Kompromis zapobiegnie niepotrzebnym kłótniom i późniejszym niesnaskom. Jeśli do niego nie dojdzie, pamiętaj, że fototapety ścienne bez obaw i negocjacji możesz umieścić we własnym pokoju. To właśnie tam masz największe pole do popisu. Nie musisz liczyć się ze zdaniem innych domowników i śmiała możesz zrealizować swoje najskrytsze marzenia.

Wymarzona sypialnia

pokój dziecięcyFototapety ścienne najlepiej zakładać przy generalnym remoncie. Możesz wtedy rozplanować przestrzeń tak, by wybrane ściany nie zostały zasłonięte przed wysokie meble lub wiszące obrazy. W zależności od motywu zdecyduj, ile ścian postanowisz pokryć tym innowacyjnym materiałem. Zasada jest prostsza. Im mniej skomplikowany wzór, tym więcej powierzchni możesz zakryć. Dlaczego? Jeśli zdecydujesz się na bogate i różnokolorowe wzory, optycznie zmniejszysz przestrzeń pokoju. Dodatkowo na dłuższą metę nie będzie to praktyczne. Oczy szybko zmęczą się tym, co je otacza. Jeśli jednak twoje fototapety ścienne związane będą na przykład ze scenerią morza czy gór, jak najbardziej możesz wykorzystać wszystkie ściany. Jak wcześniej wspomnieliśmy, wszystko zgodnie z twoimi zainteresowaniami. Jeśli uwielbiasz podróże, znajdź ulubioną fotografię i dowiedz się, czy można zwiększyć jej format bez widocznego pogorszenia jakości. Zdecydowanie oryginalniej będzie wyglądała ściana z osobiście wykonanym zdjęciem. Oczywiście fototapety ścienne to nie tylko widoki. Równie dobrze można uczynić ścianę jednym, ogromnym zdjęciem ciebie, twoich przyjaciół lub rodziny.

Wiele innowacyjnych możliwości

Fototapety ścienne możesz użyć także do pokrycia takich pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka. Są to miejsca, w których dwie lub trzy ściany powinny zajmować kafelki. Ściana, która nie ma na co dzień styczności z wodą może jednak zostać pokryta tapetą. W łazience doskonale sprawdza się motyw plaży. Leżąc w wannie poczujesz się jak na tropikalnych wakacjach. Z kolei w kuchni możesz założyć tapetę związaną z ogrodem. Dzięki niej podczas porannych śniadań będziesz mieć wrażenie, że spożywasz je na świeżym powietrzu. Jeśli wszystkie ściany chcesz pokryć tapetą dowiedz się, czy można je wykonać ze ścieralnych, wodoodpornych materiałów. Za niewielką dodatkową opłatą z pewnością każda firma postara się spełnić najbardziej wymagające żądania swojego klienta.

Pokój dziecięcy

Polem do popisu okazuje się pokój dla naszej małej lub większej pociechy. Fototapety ścienne to także wiele motywów z najpopularniejszych bajek na świecie. Jeśli twoje dziecko ma ulubione postaci, spraw mu przyjemność i zrób niespodziankę właśnie w tej postaci. Mniejszemu dziecku z pewnością także spodoba się umieszczenie na ścianach przyjemnych obrazków. Takie rozwiązanie jest cudowną alternatywną dla zwykłych, pomalowanych na jeden kolor ścian lub monotonnych tapet. Fototapety ścienne to możliwość wyrażenia siebie dla starszych dzieci, czyli nastolatków. Własny pokój jest miejscem, z którym dorastająca pociecha stara się identyfikować. Jeśli dziecko samo nie zaproponowało zmiany wyglądu pokoju, zrób to za niego. Z pewnością u niego zapunktujesz, a także zyskasz zaufanie. Nastolatek zrozumie bowiem, że traktujesz go jako równego sobie i cenisz jego decyzje. Pamiętaj, by nie narzucać starszakowi swojego zdania. Niech sam zadecyduje, które fototapety ścienne podobają mu się najbardziej.