Torebki i torby ze skóry – skuteczna pielęgnacja

torebka vintageTorebki są tymi elementami kobiecej garderoby, bez których trudno wyobrazić sobie kompletny i dopracowany wizerunek, nic więc dziwnego, że mogą być akcesoriami, które najszybciej ulegają wyeksploatowaniu. Pomimo tego, że każda kobieta posiada w swoich szafach co najmniej kilka modeli torebek dostosowanych do okazji oraz konkretnych elementów garderoby, niszczą się równie szybko jak buty, dlatego też warto wiedzieć co trzeba robić i jak o nie dbać, aby mogły jak najdłużej cieszyć oko i dłużej wyglądać jak nowe. Pielęgnacja torebek powinna odbywać się regularnie nawet wtedy, kiedy nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami eleganckich zestawów, w których prym wiodą ponadczasowe torby ze skóry. Panująca od kilku lat moda na styl vintage konsekwentnie zachęca nas do chomikowania zwłaszcza, że nigdy nie wiemy kiedy coś okaże się po raz kolejny ostatnim krzykiem mody. Informacja dotycząca pierwszej zasady pielęgnacji torebek bez wątpienia ucieszy te panie, które uwielbiają robić zakupy, bowiem udowodniono, że im więcej torebek ma się w szafie, tym większe prawdopodobieństwo, że będą nam służyć dłużej.

Wiadomo bowiem, że im częściej się je wymienia, tym mniejsze ryzyko ich przecierania czy uszkadzania w trakcie codziennych wypraw do miasta czy pracy. Nie powinnyśmy nosić jednej torby non stop, nawet torby ze skóry, ponieważ nie tylko może się to okazać nudne i tendencyjne, ale i nieekonomiczne. Oczywiście wiadomo, że porządnie wykonana torba daje nam gwarancję dłuższego terminu użytkowania, dlatego też jeżeli dysponujemy nadmiarem gotówki lub ekstra premią możemy pokusić się o markowy produkt, dzięki któremu nie tylko zyskamy torbę elegancką, ale i trwałą i bardziej solidną. Jeżeli jednak zależy nam na porządnym towarze, nie kierujmy się obecnymi trendami, ale ponadczasowym fasonem, głównie dlatego, że klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Prosty fason w stonowanym kolorze będzie dodatkowo maksymalnie uniwersalny, dzięki czemu będziemy mogły wykorzystywać ją do każdego zestawu, bez względu na to, czy będzie to wysublimowana elegancja, czy luźny styl casual. Torby ze skóry są długowieczne i łatwe w utrzymaniu, o ile oczywiście przestrzega się podstawowych zasad pielęgnacyjnych, dlatego też to one powinny być pierwszym produktem, po który będziemy chciały sięgnąć. Dużo delikatniejsze są torebki wykonane z zamszu, satyny czy jedwabiu, głównie dlatego, że niezwykle łatwo je pozahaczać i pozaciągać - dodatkowo torby damskie zamszowe są niezwykle podatne na wszelkiego rodzaju plamy, mogą być więc nie do odratowania, kiedy nie będziemy na nie odpowiednio uważać. Za każdym razem powinno się więc dbać o to, aby torebka nie uległa zabrudzeniom i nie była narażona na wyjątkowo niekomfortowe warunki atmosferyczne.

damskie torebkiTorby ze skóry na przykład są wyjątkowo wrażliwe na działanie wody, jeżeli więc zależy nam na tym, aby jasna skóra nie ściemniała zbyt szybko, albo nie była w żaden sposób poplamiona, musimy pilnować, aby nie była wystawiana na deszcz czy wilgoć. Skórzaną torbę powinno się dodatkowo przecierać woskowym impregnatem lub też najzwyklejszą pastą do butów - dopasowaną oczywiście nie tylko do koloru torebki, ale i rodzaju skóry z której została wykonana – a nadmiar preparatu usunięty za pomocą suchej ściereczki. Bez względu na to czy nasza torebka jest skórzana, satynowa czy wykonana z tworzywa sztucznego, powinnyśmy zwracać uwagę na to, co niej wkładamy. Aby uniknąć zahaczeń czy przedziurawień, starajmy się nie nosić w ich wnętrzach ostrych przedmiotów, postępujmy podobnie w przypadku piór wiecznych i długopisów bez nasadki, które z łatwością mogą się rozlać, tworząc duże plamy, których być może nie da się już później usunąć. Torby ze sztucznych tworzyw oraz skór ekologicznych powinno się przemywać wodą z niewielką ilością płynu do naczyń, natomiast torby ze skóry oczyszczać z plam za pośrednictwem benzyny ekstrakcyjnej, pamiętając przy tym, aby nie przesadzić z jej aplikacją głównie dlatego, że może trwale odbarwić skórę zwłaszcza wtedy, kiedy była farbowana. Zamszowe torebki powinno się pielęgnować dokładnie tak samo jak zamszowe buty, czyli oczyszczać je gumową szczoteczką z niewielką ilością wody. Wiadomo oczywiście, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, dlatego też jak w każdym przypadku najlepiej sprawdzi się skuteczna prewencja, polegająca na odpowiednim dbaniu o torebki nie tylko za pośrednictwem stałego oczyszczania i impregnowania, ale i samego przechowywania.Wiele kobiet posiada tendencje do wrzucania do szafy wszystkiego, co ma pod ręką, nie zwracając uwagi na to, czy któryś z przedmiotów nie zostanie uszkodzony. O pielęgnacji galanterii skórzanej warto poczytać na stronie http://www.labelle.net.pl/torby-ze-skory/23-torby-ze-skory-czy-kupowac-nubuk. W przypadku posiadania torby ze skóry odpowiednia pielęgnacja jest bowiem bardzo istotna po to, by zachować gadżet przez długie lata w niezmienionym stanie.

Delikatne torebki, zwłaszcza te skórzane, mają tendencje do zaginania się i łamania, dlatego też przygniecione przez ciężkie przedmioty lub części garderoby i pozostawione w takim stanie przez dłuższy czas mogą się trwale odkształcić sprawiając, że zamiast zdobić kobiecy wizerunek, będą niepotrzebnie szpecić. Każdą torbę powinno się trzymać w oddzielnym worku z miękkiego materiału, a dodatkowo wrażliwsze i delikatniejsze z nich wypełniać gazetami czy elementami odzieży, aby mogły utrzymać swój pierwotny kształt. Torby powinno się także trzymać z daleka od źródła ciepła, dlatego też dobrze jest nie stawiać ich w bliskim sąsiedztwie kaloryferów, aby uniknąć ryzyka deformacji czy stopienia się mniej trwałych elementów. Jeżeli na naszych ukochanych torebkach pojawiły się rysy lub któryś z detali uległ uszkodzeniu, możemy podjąć się próby naprawy, oddając je w ręce doświadczonego szewca czy kaletnika, który nie tylko posiada szereg odpowiednich klejów, ale także maszyn, które błyskawicznie zreperują usterkę i przedłużą życie naszych torebek. Wszelkiego typu uszkodzenia takie, jak naderwania paska czy urwanie sprzączki warto naprawiać od razu, głównie dlatego, że nie tylko zapobiegniemy dalszemu niszczeniu i deformacji, ale i zdołamy zagwarantować torebkom wygląd jak ze sklepu. Damska torebka jest elementem, bez którego trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek kobietę, dlatego też warto robić wszystko, aby służyły jak najdłużej i przede wszystkim zdobiły, zamiast szpecić.