Szampony do włosów Goldwell - profesjonalna pomoc w zwalczaniu łupieżu

szampony dla włosów goldwell Łupież jest chorobą skóry, która objawia się przede wszystkim rogowaceniem naskórka głowy. Zyskał też miano dolegliwości, która pojawia się najczęściej i dotyczy już ponad połowy naszego społeczeństwa. Oczywiście, jak w przypadku każdej dolegliwości, przyczyny wywołujące jego powstawanie mogą być różne – od stosowania nieodpowiednich kosmetyków, aż po uwarunkowania genetyczne i chorobowe. Najczęściej jednak głównym prowodyrem jest cynk, a właściwie jego niedobór w naszym organizmie. Czy można więc skutecznie z nim walczyć zaopatrując się na przykład w odpowiedni szampon na łupież? Z pewnością tak. Pamiętajmy jednak, że walka ze „śniegiem” na naszych ubraniach będzie wymagała od nas sumienności, regularności oraz – jeżeli nie przede wszystkim – sporej dawki cierpliwości.

Zazwyczaj leczenie – ponieważ często okazuje się, że łupież jest ogniskiem chorobowym – opiera się – nie bez sukcesów - na szamponach posiadających w swoich składach smołę, kwas salicylowy, siarczek selenu lub siarkę. Oczywiście może się zdarzyć, że łupież powstaje na skutek zakażenia przez grzyby, dlatego też w trakcie kuracji stosuje się leki przeciwgrzybiczne oraz preparaty zawierające zwiększone stężenie kwasów i siarczków. Problemy nasilają się także wtedy, kiedy nasza dieta jest uboga w owoce, zielone warzywa oraz witaminy, w szczególności zaś witaminę B, E i A. Bardzo często uznajemy łupież za zwykłą dolegliwość kosmetyczną, która wynika z nieodpowiedniej higieny, co może być krzywdzące dla osób, które regularnie o siebie dbają. Ze względu na to, że zwykły szampon na łupież nie zawsze pomaga – a przynajmniej nie sam, trzeba wzbogacić swoje działania o całą serię przedsięwzięć. Sam proces łuszczenia się skóry jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym, jednak kiedy jest on intensywniejszy niż zazwyczaj, można uznać, że pojawił się problem. Nadmierny łojotok, sprawiający, że pasma stają się zlepione i pozbawione objętości, powoduje dyskomfort, obniżenie poziomu własnej wartości oraz nieestetyczny wygląd, dlatego też nie powinno się go bagatelizować, ponieważ może się bardzo mocno odbić na naszej psychice i ogólnym samopoczuciu.

Zazwyczaj najczęstszym prowodyrem powstania zaburzeń skóry głowy jest drożdżak Pityrosporum ovale, który bytuje na skórze głowy u każdego człowieka. Kiedy jest w małych ilościach nie wyrządza swojemu posiadaczowi większych szkód. Kiedy jednak ma warunki sprzyjające jego namnażaniu, gwałtownie się rozrasta drażniąc delikatny naskórek i powodując zachwianie procesu jego regeneracji. Komfortowe warunki do jego rozmnożenia to przede wszystkim przetłuszczone włosy, które stają się idealnym środowiskiem rozwoju bakterii ze względu na przyciąganie przez nie wszelkiego rodzaju brudu i kurzu. Oczywiście musimy pamiętać, że włosy mogą się przetłuszczać także dlatego, że skóra głowy jest nadmiernie...wysuszona. To, co może wydawać się paradoksalne, ma swoje uzasadnienie – przesuszona głowa reaguje zwiększoną pracą gruczołów łojowych, aby zapobiec utracie odpowiedniego poziomu nawilżenia cebulek włosów. W efekcie pasma nie sprawiające dotąd większych problemów zaczynają się intensywnie przetłuszczać, wypadać i tracić na objętości. Może się także zdarzyć, że głowę przesuszamy sobie sami, nadmiernie wystawiając nasze głowy na działanie gorącego powietrza suszarki czy wysokiej temperatury pochodzącej z urządzeń termicznych, takich jak lokówki czy prostownice, do powstania łupieżu lub łojotoku może się przyczynić także chlorowana woda w basenach, pianki do włosów zawierające duże stężenie alkoholu, szampon źle dobrany do rodzaju włosów oraz farby, które posiadają w swoich składach wiele substancji drażniących.

do włosówCzasami więc warto zdecydować się na szampon na łupież, który pochodziłby z laboratoriów znanych marek, zajmujących się produkcją kosmetyków na użytek zawodowych stylistów i fryzjerów, ponieważ tego typu produkty mają zdecydowanie silniejsze działanie. Specjalistyczne kosmetyki takich marek jak Loreal, Goldwell, Kerastase, Wella czy Matrix są bez wątpienia skuteczniejsze i bardziej wyselekcjonowane. Ze względu na to, że muszą spełniać oczekiwania klientów salonów fryzjerskich, mają precyzyjniejsze działanie i lepiej walczą z łupieżem, kruchością włosów, brakiem ich objętości czy rozdwajaniem się końcówek. Szampon na łupież nie poradzi sobie jednak z problemem, kiedy nie będziemy świadomi tego jakie są mechanizmy powstawania problemów z zachwianiem równowagi skóry głowy. Nadmierne złuszczanie naskórka może być bowiem spowodowane przez złą dietę, w której nie ma odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów, niedokładne wypłukiwanie szamponów, odżywek oraz kosmetyków do stylizacji, takich jak lakiery, pianki czy żele, alergie, nadmierny stres i długotrwałe zmęczenie oraz zaburzenia hormonalne. Oczywiście wpływ może mieć także osłabienie organizmu wynikające z pór roku oraz czynników środowiskowych. Dlatego polecamy szampony dla włosów Goldwell.

Włosy są słabsze szczególnie zimą i późną jesienią, kiedy wełniane nakrycia głowy nie pozwalają na swobodny przepływ powietrza, przemieszczamy się często z zimnych ulic do ciepłych pomieszczeń powodując wystawianie fryzur na działania różnic temperatur oraz elektryzowanie ich grubymi szalikami i chustami. Latem z kolei włosy są narażone na nadmierne działanie promieni słonecznych i UV oraz kąpiele w słonej, morskiej wodzie, dlatego też mogą być słabsze i podatne na złamania. Walka z łupieżem powinna być dostosowana do jego rodzaju, nie zawsze bowiem posiadany przez nas szampon na łupież przeznaczony jest do jego typu. Wyodrębnia się zatem dwa główne rodzaje łupieżu, zwykły oraz tłusty. Zwykły, czyli suchy łupież bardzo łatwo rozpoznać ponieważ złuszczający się naskórek ląduje zwykle na naszej odzieży. Białe płatki są łatwe do wyczesania i wypadają z włosów niemal przy każdym ruchu głowy. Tego typu przypadłość nie powoduje stanów zapalnych, nie jest więc groźna dla zdrowia, jednak zaniedbana może przybrać postać łupieżu łojotokowego, który na skórze głowy tworzy strupy, które mocno przytwierdzone są do podłoża. Skutkiem jego zaniedbania może być łysienie łojotokowe, dlatego też zanim na dobre rozgości się na naszej głowie, powinniśmy zacząć z nim walczyć. Myjmy więc włosy wtedy, kiedy tego potrzebują, dobierajmy szampon do ich typu i rodzaju oraz delikatnie aplikujmy wszelkiego typu preparaty myjące.